Pages Menu
Categories Menu

sanktuarium archaniola michala

sanktuarium archaniola michala

Wielkich miast do łatwego Train Trips z Paryża we Francji

Te dziewięć prostych wycieczki pociągiem z Paryża pokazać niektóre z moich ulubionych miejsc we Francji. Wszystkie wycieczki odejść z jednej z następujących stacji w zależności od przeznaczenia Region: Gare du Nord (podróżując na północ), Gare du Lyon (podróże wschód) i Gare Montparnasse (podróże południowy zachód).

sanktuarium archaniola michala

Pierwszy przystanek będzie w Amiens na północ od Paryża. To trzeba zobaczyć przystanek ze względu na katedrę. Jest to najwyższy gotycki kościół i największa katedra we Francji. Wraz z katedry w Chartres i Reims, ta katedra jest jednym z pierwszych trzech gotyckich katedr zbudowanych we Francji Wysokiego stylu gotyckim.

sanktuarium archaniola michala

Następnym przystankiem będzie Rouen, który jest również na północ od Paryża. Rouen znajduje się nad Sekwaną i jest piątym co do wielkości portem Francji. Katedra w Rouen oferuje najwyższą iglicę we Francji; St Maclou, naprzeciwko katedry, jest w stylu gotyku i jest najlepiej znany z 16. wieku rzeźbione drewniane drzwi; St-Ouen, a także gotycki w stylu, a większy niż katedry niegdyś opactwo benedyktynów. Joanna d’Arc została skazana na śmierć tutaj w 1400.

Reims jest inny musi zobaczyć. Katedra Oto jeden z trójki gotyckich kościołów zbudowany w 14 wieku. Katedra była dawniej kościół koronacyjny królów francuskich, sięgającą Clovis. Jest to bardzo przyjazne dla pieszych miasto z mnóstwem sklepów szampana! Warto także zobaczyć Bazylikę św RMI który jest największym romański kościół pielgrzymkowy we Francji. Jeśli masz mało czasu, należy wziąć trochę tramwajem po mieście, aby wziąć w głównych miejscach. Jeśli czas na to pozwala, należy pamiętać, aby wspiąć się na szczyt katedry, aby uzyskać wspaniałe widoki na miasto i zapierającymi dech w piersiach widokami na upclose architektury katedra.

– autor artykułu