Pages Menu
Categories Menu

sanktuarium fatimskie szczecin

sanktuarium fatimskie szczecin

Idąc na wschód od Paryża, można również znaleźć miasto Metz. Metz znajduje się na rzece Mozelle. Jest to wspaniałe pokryte rynku na placu katedralnym, i oczywiście, katedra jest nie można przegapić! Katedra ma niesamowite witraże, w tym niektóre zaprojektowane przez Chagalla i jest nazywany ‚Lantern Bożą „, ponieważ katedra jest zalany światłem z powodu konieczności drugi najwyższy nawę we Francji. Koniecznie zobacz Porte des Allemands który jest jednym z pierwotnych bram miejskich; architektura jest niesamowita. Wreszcie, nie przegap Graoully, legendarnego potwora, który opisuje Rabelais Gargantua i Pantagruel.

Strasbourg, w dalekiej wschodniej Francji daje smak „niemieckiej” stronie Francji. Ta część Francji został wydany w tę iz powrotem między Niemcami a Francją lat, zanim w końcu staje się częścią Francji w I wojnie światowej. Zabytkowe centrum Strasburga została sklasyfikowana jako światowego dziedzictwa UNESCO w 1988 roku przez UNESCO – unikalny cześć w to, że po raz pierwszy nazwa ta została podana do całego miasta. Poza odwiedzicie ogromną katedrę (zbudowany na miejscu rzymskiej świątyni) będzie chciał zobaczyć Zegar Astronomiczny gdzie „Parada Apostołów” odbywa się w południe każdego dnia.

Dijon jest znany ze swojej słynnej musztardy i pięknych dachówką. Dijon ma ogromny pokryte zaznaczone, że to świetna zabawa, oprócz cotygodniowego rynku out-door. Zakupy jest super i to jest cudownie przyjazne miasto dla pieszych z dużą ilością parków. Widać wieków stylów architektonicznych w trzech kościołach św Bngigne, St Michel i Notre Dame. St Bngigne jest ogromny romański kościół St Michel jest dobrym przykładem architektury renesansowej i Notre Dame jest 13 wieku gotyckiego.

Z Dijon, podróży do Beaune więcej niesamowitych pokrycia dachów! Beaune znajduje się w sercu winnic więc jest doskonałym miejscem na degustacje wina i wycieczki do winnic.

– autor artykułu